Razer walczy z fałszerstwem

Obecnie coraz częściej spotyka się fałszerstwa produktowe w świecie komputerów i elektroniki. Przykładem jest Razer. Majestatyczny producent akcesoriów dla graczy, który od jakiegoś już czasu boryka się z problemem fałszerstwa. Ostatnio firma ta rozbiła gang fałszujący jego myszki oraz klawiatury.

Razer to nie tylko klasa i szpan, ale również firma, która na swą markę pracowała od lat i nie może sobie pozwolić na to, aby ich reputacja została zszargana przez gangi fałszujące ich wyroby. Konsumenci kupując podróbkę nie zdają sobie z tego sprawy. Dopiero kiedy okaże się, że zakupiony towar jest podrobiony mogą pojawić się wątpliwości dotyczące wyrobów firmy, co może poważnie zaszkodzić wizerunkowi firmy. W Chinach jest to bardzo częsty proceder. Na szczęście Razerowi wraz z policją udało się częściowo skrócić działania fałszerzy.

Rozbito bowiem gang podrabiający produkty firmy Razer. Na osoby odpowiedzialne za fałszerstwa nałożono grzywnę w wysokości 22 tyś. Dolarów + 24 tyś. odszkodowania. Sukces może i jest znaczny, ale na pewno tylko tymczasowy, gdyż na miejsce jednej grupy pojawi się pewnie inna, która będzie kontynuować jej dzieło. Jako klienci możemy mieć cicha nadzieję, że Razer poradzi sobie z walką z fałszerstwem, gdyż również my na tym tracimy, a dobrze wiemy, ze produkty Razera cieszą się ogromna popularnością wśród graczy i należą do jednych z droższych sprzętów na rynku.

Skomentuj artykuł

Zostaw swoje słowa

Nie publikujemy adresów email


*